Kulturalna Dąbrówka

Projekt

Projekt
Podstawowe informacje
Grupa I: Dopiewo, Dąbrówka, Skórzewo
Kategoria: 
Kultura
Lokalizacja: 
Dąbrówka, el pueblo, ul.Parkowa 3/9, 62-070 Dopiewo
Status: 
Zatwierdzony
Osoba zgłaszająca
Imię i nazwisko: 
Wojciech Kowalewski
E-mail: 
wojciech.kowalewski78@gmail.com
Informacje
Ogólny opis zadania: 
Dąbrówka to dość nowa społeczność , która cały czas się powiększa. Z roku na rok mieszka w niej coraz więcej osób z dziećmi . Wciąż jednak zbyt mała jest oferta kulturalna, z której mogą korzystać mieszkańcy. Celem projektu jest organizacja przez cały rok 2019 comiesięcznych bezpłatnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych. Będą to teatrzyki dla dzieci, koncerty muzyczne , wieczory z humorem (kabarety i stand-upy) oraz wieczory kulturalne prezentujące kultury różnych krajów.
Szczegółowy opis zadania wraz z uzasadnieniem: 
Dąbrówka to nowa społeczność, traktowana jako sypialnia dla Poznania. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej mieszkańców , szczególnie młodych rodzin z dziećmi. W związku z tym również dynamicznie rozwija się infrastruktura. Wciąż jednak brakuje działań w zakresie społeczno-kulturalnym, które mają trwale integrować mieszkańców. Projekt zakłada stworzenie możliwości dostępu do kultury a tym samym zwiększenie atrakcyjności Dąbrówki jako miejsca do życia..Projekt "Kulturalna Dąbrówka" zakłada cykl różnego rodzaju wydarzeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Odbywać się one będą co miesiąc, głównie w weekendy. Będą to m. in. koncerty muzyczne , na które będą zapraszani lub mniej jak i bardziej znani artyści lub zespoły prezentujący różne gatunki muzyczne. Planowane są też wieczory kulturalne, podczas których prezentowany będzie wybrany kraj i jego kultura. Goście będą mogli również spróbować kuchni czy win z danego kraju oraz obejrzeć pokaz związany z danym miejscem np. pokaz tańca. Kolejne wydarzenia planowane w projekcie to wieczory z humorem, na których wystąpią kabareciarze lub osoby uprawiające tzw stand-up show. Wydarzenia te będą się odbywać w godzinach pozwalających na korzystanie ludziom w różnym wieku. Ponadto dla najmłodszych mieszańców Dąbrówki przewidziane są też specjalne przedstawienia teatralne. Za każdy rodzaj wieczorów będzie odpowiedzialna inna firma, którą będzie bezpośrednim kontrahentem wyznaczonym do realizacji działań.
Dodatkowe informacje: 
Do formularza można załączyć dodatkową dokumentację: plany, zdjęcia, wizualizacje itp. Dodatkową dokumentację można także przesłać na adres e-mail z wyraźnym wskazaniem, którego zadania i jakiego wnioskodawcy dotyczy.
Koszty
Szacunkowy koszt razem: 
58.800 zł
Składowe części zadaniaSzacunkowy koszt
Wynajem sali na 12 koncertów (1 Koncert do 2 godz). Miejsce : "el pueblo" parkowa 3/9 dąbrówka1.200 zł
12 koncertów muzycznych Wykonawca : "primavera pr events"24.000 zł
Wynajem sali na 12 teatrzyków ( Teatrzyk 1 godz ) Miejsce : "el pueblo" parkowa 3/9 dąbrówka600 zł
12 teatrzyków i spektakli - Wykonawca : "baśnie własnie"6.000 zł
WYNAJEM SALI NA KABARETY I STAND upy ( WIECZORY Z humorem (1 stend up 2 godz ) Miejsce : "el pueblo" parkowa 3/9 dąbrówka1.200 zł
12 kabaretów /stend u-pów - Wykonawca: wyselekcjonowany impresariat artystyczny 12.000 zł
Wynajem sali na wieczory kulturalne ,Jeden wieczór 2-3 godz Miejsce : "el pueblo" parkowa 3/9 dąbrówka1.800 zł
12 wieczorów kulturalnych z prezentacjami regionów prowadzonych przez turystów i podróżników w połączeniu z pokazami tańca i degustacją kulinarną. 12.000 zł
Mapa