Strefa Rodzinna Dopiewo

Projekt

Projekt
Podstawowe informacje
Grupa I: Dopiewo, Dąbrówka, Skórzewo
Kategoria: 
Sport
Lokalizacja: 
Dopiewo, ulic Łąkowa dz. nr ew. 742/15, 742/14, 742/26
Status: 
Zatwierdzony
Osoba zgłaszająca
Imię i nazwisko: 
Marta Kawa
E-mail: 
MARTA.KAWA@HOTMAIL.COM
Informacje
Ogólny opis zadania: 
Strefa Rodzinna Dopiewo to projekt który ma na celu stworzenie w centrum Dopiewa miejsca rekreacji dla mieszkańców w różnym wieku - projekt zakłada rozbudowę miejsca o skate park i siłownię plenerową typu street workout oraz elementy małej architektury.
Szczegółowy opis zadania wraz z uzasadnieniem: 
Strefa Rodzinna Dopiewo to obszar w centrum Dopiewa, na którym śmiało można połączyć rekreacje kilku grup pokoleniowych. Na dzień dzisiejszy istnieje tu strefa dla najmłodszych i jest nią zmodernizowany w 2016 roku, opłotowany plac zabaw. Niniejszy projekt skierowany jest bezpośrednio dla młodzieży jak również osób dorosłych i jest nim wybudowanie street workout, a także skate parku. Atutem umiejscowienia Rodzinnej strefy przy zbiegu ulic Łąkowej oraz Wyzwolenia jest sąsiedztwo szkoły co niejako gwarantuje obecność i zainteresowanie młodzieży aktywnym spędzaniem czasu w Strefie. Nie bez znaczenia jest też przyległość do placu zabaw dla rodziców, którzy zechcą wykorzystać czas na siłowni zewnętrznej. Skate park Skatepark to specjalny plac z przeszkodami przeznaczony do uprawiania sportów takich jak jazda na deskorolce, rowerze BMX, rolkach czy ostatnio modnych hulajnogach. W skateparku może znajdować się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Ze względu na dostępną kwotę projektuje się wykonanie nawierzchni betonowej oraz specjalistycznych przeszkód wykonanych z wodoodpornej sklejki laminowanej m.in. quarter pipe, bank ramp, funbox + disaster rail + grindbox (oferta przedstawiona w załączniku) Ze względu na bezpieczeństwo (bliskość placu zabaw), obszar skate parku należałoby opłotować niewysokim 80-100 cm płotem. Dzięki betonowej nawierzchni istnieje możliwość powiększenia takiego placu w przyszłości. Street workout Street workout to uniwersalny zestaw drążków do ćwiczeń siłowych m.in.: brzuszki, pompki, podciąganie, które angażują wszystkie najważniejsze partie mięśni. Taki rodzaj treningu, coraz popularniejszy w Polsce można dopasować do swoich możliwości poprzez zmianę ilości powtórzeń ćwiczeń, intensywności, tempa itp. Stacje do street workout to obiekty wyposażone w zróżnicowane stanowiska do ćwiczeń m.in.: drążki do podciągania, ławeczki do wykonywania brzuszków, kółka gimnastyczne i inne (oferta przedstawiona w załączniku)
Dodatkowe informacje: 
Do formularza można załączyć dodatkową dokumentację: plany, zdjęcia, wizualizacje itp. Dodatkową dokumentację można także przesłać na adres e-mail z wyraźnym wskazaniem, którego zadania i jakiego wnioskodawcy dotyczy. Dodatkowe informacje wizualizacje doślę na adres
Koszty
Szacunkowy koszt razem: 
145.000 zł
Składowe części zadaniaSzacunkowy koszt
Skate Park z betonową nawierzchnią (przeszkody: quarter pipe, bank ramp, funbox + disaster rail + grindbox )99.000 zł
Siłownia plenerowa typu street workout28.000 zł
Mała architektura (ławki, kosz na śmieci, stolik szachowy, płot)15.000 zł
Przygotowanie terenu3.000 zł
Do pobrania
Mapa